Wola Mielecka

Opis forum


#1 2011-12-11 19:31:15

 Mariusz K.

Administrator

Zarejestrowany: 2011-12-11
Posty: 21
Punktów :   
WWW

Czy powinna powstać strefa przemysłowa w Woli Mieleckiej?

Witam.
Chciałem rozpocząć kulturalną wymianę poglądów na temat:
Co sądzicie o powstaniu strefy przemysłowej w Woli Mieleckiej?
Każdy może wypowiedzieć się w sprawie ewentualnych obaw, jak i wyrazić aprobatę.
Jako, że każdy ma prawo do wyrażania własnych poglądów, to, jednak powinien szanować poglądy innych mieszkańców.
Kulturalne wypowiedzi zaprowadzą nas zapewne dużo dalej w tej dyskusji.
Wypowiedzi, które będą obraźliwe będą usuwane.
Mariusz Kawalec

Offline

 

#2 2011-12-13 23:43:47

Marcin Wójcik

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-12-13
Posty: 4
Punktów :   

Re: Czy powinna powstać strefa przemysłowa w Woli Mieleckiej?

Pomysł sam w sobie nie jest zły. Strefa to podatki, podatki to pieniądze w kasie gminy, a bogatsza gmina to korzysci dla mieszkańców. O miejscach pracy też trzeba pamiętać. Tylko od mądrości władz gminy i radnych zależy czy tak się stanie. Wystarczy popatrzeć na Mielec. Jak by wyglądało dzisiaj miasto gdyby po upadku WSK nie powołano do życia SSE? Gdzie by pracowało kilkanaście tyś. ludzi z naszego regionu? Argumentacja tych którzy są przeciwni jest dla mnie tego rodzaju: lubię mleko, ale krowę to niech sąsiad chowa, bo to i jeść trzeba dawać, i doić, i gnój wyrzucać. Niestety tak się nie da.

Offline

 

#3 2011-12-14 20:11:32

mieczysław

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2011-12-14
Posty: 2
Punktów :   

Re: Czy powinna powstać strefa przemysłowa w Woli Mieleckiej?

Czytając argumenty Pana Wójcika za tym aby powstała strefa przemysłowa na Woli Mieleckiej jestem za a nawet przeciw. W tedy jestem za kiedy przyszła by tu duża solidna firma o profilu produkcji mało uciążliwej dla mieszkańców.Jestem przeciw bo po pierwsze , wpływy do kasy gminy na które Pan tak liczy z działalności takiej strefy to odległa przyszłość.Aby zachęcić inwestora do inwestowania należy zapewnić  mu ulgi w płaceniu podatków. Na 30 hektarach gołej ziemi potrzebne są odpowiednie inwestycje w infrastrukturę na które gmina musi wyłożyć odpowiednio duże środki finansowe.Nie ma i być nie może żadnych gwarancji że z potencjalnych zysków skorzysta najwięcej nasza miejscowość , ani gwarancji zatrudnienia w pierwszej kolejności mieszkańców Woli.ZAŁÓŻMY, co jest bardzo prawdopodobnym scenariuszem że do Pana wójta zgłosi się inwestor z odpowiednim kapitałem chcący zainwestować w firmę zajmującą się spalanie i sortowaniem odpadów pochodzących z przydomowych gospodarstw. Kupuje 3 hektarową działkę aby można było na niej zgromadzić odpowiednią ilość odpadów,zatrudnia pięć,dziesięć osób z co najmniej średnim wykształceniem w tym z uprawnieniami do obsługi wózków widłowych i rozpoczyna działalność. Ktoś kto uważa słysząc zapewnienia Pana wójta że gmina nie wyrazi zgody na prowadzenie działalności dla takiej inwestycji,jest w błędzie.Albo Pan wójt nie wie albo co jest bardziej prawdopodobne,nie mówi nam całej prawdy o tym że prawo jest po stronie tego inwestora.Jeżeli ten inwestor zgromadzi odpowiednie dokumenty wydane przez Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Środowiska a zapewniam Pana że takie uzyska,to odmowną decyzję wójta zaskarży do sądu i sprawę wygra.Odmawiając działalności i traktując wybiórczo potencjalnych inwestorów gmina może stracić uzyskana środki i zwrócić je do unijnej kasy,na co w żadnym wypadku nie może sobie pozwolić.Nasze protesty i skargi na uciążliwą działalność takiej firmy na nic się zdadzą, będą potraktowane podobnie jak skargi mieszkańców Mielca,Mościsk czy Trześnia.Tutaj nie zawita inwestor produkujący samochody czy sprzęt AGD nie ma się co łudzić, jeżeli już to taki o dużej uciążliwości dla nas mieszkańców.Obym się mylił.

Offline

 

#4 2011-12-17 16:31:13

mieszkanka

Gość

Re: Czy powinna powstać strefa przemysłowa w Woli Mieleckiej?

jestem przeciw powstaniu strefy w mojej wsi, ponieważ od jednej strony od północy truje nas strefa mielecka (artykuł z ostatniego Korso), a od południa czyli u nas byłaby tez jakaś produkcja (pytanie jaka?) i pewnie też by coś dymiło, śmierdziało i nie wiadomo co jeszcze, mamy sąsiedztwo lasu, piękne tereny, gdzie słychać śpiew ptaków, gdzie latają bażanty (sama widziałam), są traszki w kanale (a są one pod ochroną całkowitą), zapewne jeszcze znalazłyby się jakieś inne gatunki chronione.....więc najlepiej tam umieścić przemysł ?bzdura, pytanie po co i komu ta strefa ? może kilku osobom, co chcą zrobić złoty interes na niej....?, a my zostaniemy ze smrodem tirów, dymem spalin i ohydnym widokiem z sąsiedztwa z naszych okien, zwłaszcza ze widoki na ronda na naszych skrzyżowaniach są dalekie od realizacji, a niech do tego jeszcze dołączą samochody ciężarowe i tiry, aż strach pomysleć co się będzie tutaj działo, nie lepiej wybudować tam ośrodek dla rehabilitacji dzieci? ze stadniną koni  - to się nazywa  hipoterappa ( Hipoterapia w polskim tego słowa znaczeniu najbliższa jest terminowi jeździectwo terapeutyczne. Obejmuje wszelkie działania mające na celu przywracanie zdrowia i sprawności poprzez wykorzystanie jazdy konnej i kontaktu z koniem), albo baseny  ze zjeżdzalniami jak są w innych miejscowościach i ludzie z dziećmi tam jeżdzą i tam wydają pieniądze, możliwości jest dużo i to są też miejsca pracy, niekoniecznie trzeba truć środowisko przemysłem, może warto zastanowić się nad czymś innym.......?

 

#5 2011-12-19 12:17:50

Mietek

Gość

Re: Czy powinna powstać strefa przemysłowa w Woli Mieleckiej?

Podjęcie decyzji o utworzeniu strefy przemysłowej jest decyzją o kluczowym w skutki w dobrym czy złym tego słowa znaczeniu dla mieszkańców i całej miejscowości. Samo utworzenie takiej strefy nie gwarantuje z góry jej sukcesu. Może być tak że teren ten stanie się skansenem nie wykorzystanych możliwości. Myślenie że ta strefa będzie choć trochę przypominać tą Mielecką ,jest mrzonką którą karmi się mieszkańców naszej wsi. Nie te czasy nie ten klimat do tworzenia takich stref. Panowie włodarze naszej gminy, wizja to nie wszystko. Ekonomia i tylko ekonomia powinna decydować o takich inwestycjach. Przykład takiej wizjonerskiej polityki mieliśmy w wykonaniu poprzedniego wójta Ochalika, który ubzdurał sobie przebudowę kładki na Wisłoce, topiąc tam grube miliony. Efekt jaki tego jest każdy może zobaczyć.

 

#6 2011-12-19 19:53:27

LIDIA

Gość

Re: Czy powinna powstać strefa przemysłowa w Woli Mieleckiej?

Mieszkańcy naszej wsi są podzieleni w opiniach dotyczących powstania strefy. Dla jednych argumentem przemawiającym za, jest stworzenie nowych miejsc pracy oraz zyski płynące do kasy gminy. Ale są i tacy mieszkańcy którzy mają obawy związane z działalnością strefy. Takie jak skażenie środowiska, hałas, toksyczne wyziewy, duże natężenie ruch samochodów ciężarowych przez Starą Wolę gdzie budynki mieszkalne usytuowane są tuż przy drodze. Szczególnie zaniepokojeni są mieszkańcy którzy będą sąsiadami tej strefy. Pamiętam jaką histerię wśród mieszkańców tej części wsi położonej przy drodze w kierunku Rzędzianowic wywołałą wiadomość o planowanej budowie wieży przekażnikowej telefoni komórkowej. Ta część Woli wszczęła protesty sprzeciwiając się tej inwestycji w obawie o zagrożenie zdrowia i życia, bo tak uzasadniała swoje obawy i lęki. Zasada "moja chata z kraja" pokutuje wśród mieszkańców naszej wsi. Błędne jest podejście do sprawy, że jeśli problem nie dotyczy mnie i mojej okolicy, to znaczy że ten problem nie istnieje. Dzisiaj ta część Woli w większości jest za powstaniem strefy, uważając że skoro nie jest to u nich za płotem to zagrożenia nie ma.

 

#7 2011-12-20 18:00:47

Agnieszka

Gość

Re: Czy powinna powstać strefa przemysłowa w Woli Mieleckiej?

Argumenty przytaczane przez Pana Wójta o korzyściach jakie będzie przynosić  powstała strefa, są mało przekonujące, gdyż nie ma żadnych gwarancji że ten projekt ma szansę powodzenia. Znam strefę Dębicką powstałą kilka lat tenu na terenie byłych zakładów Wytwórni Urządzeń Chłodniczych zwany dawniej" WUCH".  .Strefa ta ma dobre warunki w postaci infrastruktury, a inwestorów jest tam kilku, zatrudniając zaledwie kilkadziesiąt osób. Dalszych chętnych do inwestowania nie ma. Dlatego uważam że równie dobrym sposobem pozyskania środków, w mojej ocenie i ocenie mieszkańców jest przeznaczenie tych terenów pod budownictwo jednorodzinne. Czerpanie korzyści ze sprzedaży działek, a następnie z podatków od tych nieruchomości też jest sposobem na pozyskanie pieniędzy. Jest bardziej prawdopodobne że chętnych na kupno działek 10 arowych będzie o wiele więcej niż inwestorów. Wartość 1 hektara pod inwestycje jest o wiele niższa niż 10 działek 10 arowych. Na takim osiedlu domów jednorodzinnych powstaną sklepy, punkty usługowe i inna działalność gospodarcza nie uciążliwa dla mieszkańców, generując tym samym nowe miejsca pracy. Jest zastanawiające że władze gminy brną z uporem, w ich mniemaniu jedynie słuszny pomysł, jakim jest strefa. Nie szukają alternatywnych rozwiązań, jak choć by ten przedstawiony tutaj.

 

#8 2011-12-22 01:11:11

josef z bazin

Gość

Re: Czy powinna powstać strefa przemysłowa w Woli Mieleckiej?

budżet gminy zawiera kwoty na opłacenie wykupu tych ziemi z agencji rolnej żeby tam mogło powstać cokolwiek innego niż wysypisko smieci. gmina dostała ten teren za darmo ale pod warunkiem zrobienia tam wysypiska. Jak radni zgodza się na wypłate pieniedzy z budzetu na wykup tej ziemi by ją przenzaczyć na inny cel to gmina bedzie mogła tam robic inne rzeczy niż wysypisko, a inaczej to gmina juz teraz może to sprzedawac po kawałku pod recykling, segregacje śmieci, spalarnie, kompostownie, złomownie, demontaże i inne. A wtedy bedzie żegnaj plany Wójta. Umowa na dotacje na strefe jest w budzecie na 2012 rok, jak radni nie dadzą na jej wykonanie to zostanie tylko sprzedaż pod takie inwestycje jak wyzej. Jak gmina sprzeda to w 2012 roku, kiedy bedą szły inwestycje w smiecie to zawsze cos tam zarobi. Plan gmina robi już tylko na tych 18 hektarach, a nie jak poprzednio na 52. Watpie by ktokolwiek znalazł pieniadze na baseny, czy akwaparki. Dzisiaj duże miasta musza miliony dopłacac do utrzymania takich obiektów. A budowa kosztuje wielkie pieniadze. Tak samo hipoterapie. Ciekawe, kto to zrobi i za czyje pieniadze. Radni zeby zdobyc kase na kanalizacje mogą zgodzić się sprzedać grunty pod kazdą działalność zwłaszcza, że ostatnio Wola jest juz traktowana w gminie  jako częśc Mielca. Żeby radni tylko dali na inwestycje na woli

 

#9 2011-12-22 12:05:12

mietek

Gość

Re: Czy powinna powstać strefa przemysłowa w Woli Mieleckiej?

Jest całkowitą nie prawdą to co wypisuje josek z bazin. Może tam u was w bazinach można stosować metody okłamywania i zastraszania mieszkańców. U nas takie metody nie przejdą. Ludzie już nie są tak naiwni, jak sobie myślą urzędasy z gminy, nie dadzą sobą manipulować ani zastraszać. Plany na to wysypisko jeśli kiedykolwiek były, to zgodnie z obowiązującym obecnie prawem już dawno straciły swoją ważność .Choć by ocena oddziaływanie na środowisko wydawana przez Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Środowiska. Wmawianie nam że wójt zrobi nam to lub siamto nie jest nawet śmieszne jest po prostu żałosne. Wójt i Rada Gminy powinni działać mam nadzieję że tak jest, zgodnie z prawem, a prawo w tej chwili nie pozwala na tworzenie  żadnego wysypiska. Sprawdziłem w Agencji Rolnej Skarbu Państwa, o żadnym wykupie nie może być mowy. gdyż ten teren już od dawna jest własnością gminy. Jak z tego wynika albo świadomie kłamiesz albo nie świadomie wprowadzasz ludzi w błąd. Twój tok myślenia przypomina mi bardzo, wypisz wymaluj, tok myślenia Pana Józka tego słynnego hodowcę drobiu. Być może jesteście rodziną, lub co jest bardziej prawdopodobny jesteście z tego samego chowu. Przemyśliwuj  josefie dalej może się coś z tego rozsądnego wykluje.

 

#10 2011-12-22 19:48:52

Honorata

Gość

Re: Czy powinna powstać strefa przemysłowa w Woli Mieleckiej?

Jestem bardzo ciekawa czy jedynym motywem jakim kieruje się Pan Wójt Gacek forsując pomysł powstania strefy jest motyw czysto ekonomiczny? Z informacji które są zawarte na stronie internetowej, znalazłam taką o Stowarzyszeniu Inicjatyw Lokalnych SIL. Przedwisłocze. Pan Gacek był jednym z założycieli tego stowarzyszenia wspólnie z Panem Ogorzałkiem, byłym dyrektorem Zespołu Szkół w Woli Mieleckiej. Nie chciała bym niczego sugerować, ale forsowanie sprawy strefy jakoś dziwnie współgra z założeniami zawartymi w statucie tego stowarzyszenia. Uważam że piastowanie stanowiska wójta gminy i łączenie tej funkcji z interesami tego stowarzyszenia nie powinno mieć miejsca. Sprawa dotycząca powstania strefy nie jest tematem nowym. Temat ten wałkowany był już od kilku z górą lat, ale dopiero za kadencji Pana Gacka ruszył nagle z kopyta i jest forsowany pomimo sprzeciwu większości mieszkańców. Pan Gacek startując do wyborów na wójta gminy, startował z błogosławieństwem i poparciem właśnie tego stowarzyszenia.

 

#11 2011-12-25 14:22:49

KONRAD

Gość

Re: Czy powinna powstać strefa przemysłowa w Woli Mieleckiej?

Pytanie czy powinna powstać strefa przemysłowa na Woli Mieleckiej jest pytaniem retorycznym. Na to zadane pytanie powinni odpowiedzieć sobie mieszkańcy naszej wsi, mając przed oczami obraz z ostatniej sesji rady gminy, i te poprzednie, w jaki sposób jest dokonywany podział środków na inwestycje w poszczególnych wsiach. Jeżeli ktoś miał jeszcze jakieś wątpliwości to już teraz nie powinien ich mieć. Układy i układziki decydują o wielkości i kolejności przyznawanych środków, a nie pilne potrzeby mieszkańców. Jakie mamy gwarancje że nasza wieś odniesie jakiekolwiek korzyści z jej powstania? Nie mamy żadnych gwarancji. Niech sobie Pan wójt nie myśli że jest tu "Panem Bogiem". Jeżeli będzie taka potrzeba to z tą sprawą pójdziemy do Naczelnego Sądu Administracyjnego, albo i do Strasburga, bo jako społeczność tej wsi mamy w tej sprawie jeszcze coś do powiedzenia !

 

#12 2011-12-29 17:59:31

ona

Gość

Re: Czy powinna powstać strefa przemysłowa w Woli Mieleckiej?

co tej strefy w końcu może coś wyjaśnimy, było zebranie wiejskie, głosowanie i zapadła decyzja, że strefa nie powstanie, dlaczego ciągle wałkujecie ten temat? czy w tej Gminie  nie respektuje się prawa?

 

#13 2012-01-01 16:53:23

Mielczanin

Gość

Re: Czy powinna powstać strefa przemysłowa w Woli Mieleckiej?

Jak zauważyłem słuchając w internecie ostatniej sesji Rady Gminy, wójt ma za nic protesty mieszkańców tej wsi dotyczące zaniechania budowy strefy przemysłowej. W uchwalonym budżecie znalazły się środki w wysokości 30 tyś zł. na wykonanie analizy hydrologicznej określające granice terenów zalewowych w rejonie projektowanej strefy. Z pewnością z chwilą przyłączenia do miasta, Mielec nie będzie zainteresowany budową tej strefy. To jest dla mieszkańców szansą przerwania tego pomysłu.

 

#14 2012-01-19 10:43:14

Jestem za powstaniem stre

Gość

Re: Czy powinna powstać strefa przemysłowa w Woli Mieleckiej?

Strefa to także rozwój miejscowości, przy drogach powstaja nowe domy, a nawet osiedla, a teraz sa tam tereny zarosniete.
P.S. Zrób pan admin cos z tymi reklamami na forum, bo to jest denerwujace jak wyskakują

 

#15 2012-01-19 15:35:49

 Mariusz K.

Administrator

Zarejestrowany: 2011-12-11
Posty: 21
Punktów :   
WWW

Re: Czy powinna powstać strefa przemysłowa w Woli Mieleckiej?

Jestem za powstaniem stre napisał:

P.S. Zrób pan admin cos z tymi reklamami na forum, bo to jest denerwujace jak wyskakują

Reklamy często dają nam możliwość z darmowego korzystania z wielu dobrodziejstw internetu. Tak jest i tym razem. Ja nie mam wpływu na te reklamy
i musimy się wspólnie nimi denerwować.
Mariusz Kawalec.

Offline

 
http://www.wolamielecka.info/

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.slanderers.pun.pl www.zs24torun.pun.pl www.gildiastorm.pun.pl www.minecraftrl.pun.pl www.pociagidzikiegozachodu.pun.pl